World Class Textile Producer with Impeccable Quality

Вашиот сигурен памучен текстил Експерт за приспособување

За Runtang

Во Runtang, ние сме повеќе од само производител на плетени ткаенини - ние сме олицетворение на занаетчиството и квалитет. Сместена во срцето на Кина, нашата фабрика од 60.000 квадратни метри е доказ за нашата посветеност на совршеност во секој бод. Со повеќе од 13 години искуство, ја совладавме уметноста на ткаење, боење и доработка за да ви донесе разновиден асортиман на плетен текстил, од класичното плетено Џерси на луксузниот француски Тери.

Нашиот најсовремен објект може да се пофали со преку 400 машини, кои работат беспрекорно за да произведат импресивна месечна производство од над 2700 тони. Од разбојот за ткаење до завршните работи, секој чекор е прецизен куриран за да обезбеди највисоки стандарди за квалитет.

Дознајте повеќе

Потврдено од

 • Сертификација OEKO TEX

 • Сертификација FSC

 • BCI сертификат

 • Сертификација

 • Глобален рециклиран стандард

Култура на Рунтанг

 • Нашата мисија

  Посветени на создавање модел на бренд во текстилната индустрија

 • Нашата вредност

  Искреноста, доверливоста, квалитетот на прво место и клиентот на прво место

 • Нашата филозофија

  Клиентот прв

Што нудиме за вашата ткаенина

 • Сертифициран текстил

  Квалитетот не е само ветување; тоа е наша заложба. Runtang е горд што е сертифициран од водечките индустриски тела. Овие сертификати ја одразуваат нашата посветеност на одржливи практики.

 • Групни нарачки

  Без разлика дали сте мал бутик или големо претпријатие, нашите производствени способности обезбедуваат дека вашите масовни нарачки се исполнуваат со ефикасност и брзина без да се загрози квалитетот.

 • Прилагодено изработка

  Вашата визија, нашата експертиза. Соработувајте со нас за да ги оживеете вашите сопствени идеи за ткаенина. Од дизајн до испорака, ние сме со вас на секој чекор од патот.

Runtang Global

 • 130 +

  Земји и области

 • 200 +

  Бренд за соработка

 • 2700 T+

  Месечно производство