World Class Textile Producer with Impeccable Quality

Плете од светска класа Ткаенина
Производител со беспрекорен квалитет

Во Runtang, ние не произведуваме само ткаенини; создаваме искуства. Откријте ја уметноста, прецизноста и страста на текстилот.

Нашите производи
 • Сертификација OEKO TEX

 • Сертификација FSC

 • BCI сертификат

 • Сертификација

 • Глобален рециклиран стандард

 • 13 +

  Години на истек

 • 200 +

  Бренд за соработка

 • 400 +

  Текстилни машини

 • 60 ,000 М²

  Сопствена фабрика

Плетени ткаенини за безбедни и усогласени со стандарди

Нашите ткаенини не се само материјали; тие се доказ за прецизност и издржливост. Искусете го луксузот на плетениот текстил кој ги надминува очекувањата.

Вашиот сигурен плетен текстил Експерт за приспособување

Foshan Runtang Textile And Dyeing Co., Ltd. е реномиран производител специјализиран за различни плетени ткаенини. Нашето седиште се наоѓа во градот Жангча, градот Фошан, провинцијата Гуангдонг, кој е познат како еден од најголемите кинески центри за производство и дистрибуција на ткаенина. Со повеќе од 13 години посветено искуство, се етаблиравме како експерти во областа на текстилните ткаенини.

 • Сертификација за квалитет
 • Напредно производство
Повеќе за нас

Нашиот текстил, исто така, произведува За :

Runtang произведува текстил за најдобрите светски брендови.

Истражете ги нашите ткаенини влакна

Откривање на сложеноста: Патување низ светот на ткаенините влакна

Најнови написи